Deprecated: Non-static method Article::openArticleFromUrl() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /www/sites/9/site18019/public_html/resources/visitor-resource.php on line 637
STARCON - flexibilní development, development a masterplanning staveb, project management
05.09.2007

Pracovní návštěva Spojených arabských emirátů

Náš tým využil koncem prázdnin pozvání na pracovní návštěvu Spojených arabských emirátů. Cílem byl zejména emirát Dubai, který je v současnosti synonymem největších developerských projektů na světě.
Mezi další dva navštívené emiráty patřily Fujairah a zejména Ras Al Khaimah, který připravuje velmi zajímavé aktivity v oblasti hoteliérství a turistického ruchu.

V Dubai byla jedinečná příležitost seznámit se s aktivitami těch největších developerských a investorských společností operujících v této oblasti. Za všechny lze jmenovat skutečného giganta mezi developery – společnost NAKHEEL, která stojí za vznikem všech tří uměle vytvořených palmových ostrovů a umělého souostroví The World (svět). V současné době má jen tato společnost rozpracováno přímo v Dubai více jak 15 projektů. Již zmiňovaná trojice palmových ostrovů poskytne plochu pro výstavbu více jak stovku luxusních hotelů, více jak 10.000 rezidenčních vil a 5.000 apartmánů – to vše na nově vytvořeném pobřeží v délce 520 km!

Heslo developerů v Dubai je: „Nic není nemožné a stavíme ještě rychleji než ti nerychlejší ve zbytku světa“. Soudě podle současných výsledků, to není vůbec přehnané tvrzení.

foto: NAKHEEL