Deprecated: Non-static method Article::openArticleFromUrl() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /www/sites/9/site18019/public_html/resources/visitor-resource.php on line 637
STARCON - flexibilní development, development a masterplanning staveb, project management
12.01.2006

Stavební fórum odstartoval Flexibilní development

Diskuse o Flexibilním developmentu odstartovala nový ročník nejprestižnější domácí diskusní platformy odborníků z oblasti developmentu a stavebnictví - Stavebního fóra.

Setkání v hotelu Diplomat se ve čtvrtek 12. ledna 2006 zúčastnilo přibližně 40 hostů z řad stavebních investorů, zástupců developerských společností, realizačních firem a projektantů nebo architektů. Dušan Přikryl ze společnosti STARCON představil posluchačům koncept Flexibilního developmentu včetně jeho výhod i slabin (více zde). V průběhu odpoledne se k flexibilnímu developmentu vyjádřili postupně také zástupci významných investorských skupin nebo řečníci z řad významných výrobců a dodavatelů stavebních systémů.

Analytik finanční skupiny Expandia Tomáš Morava v úvodu diskuse představil posluchačům, s jakými problémy se nejčastěji potýká v oblasti stavebních investic velký finanční investor a pochválil si dosavadní zkušenosti s metodou Flexibilního developmentu, která řadu běžných developerských problémů odstraňuje. Zástupci výrobců stavebních materiálů a technologií (Jan Slezák a Jan Petrovský – SIEMENS, Jiří Honek - LIKO-S a Aleš Daniel- Geberit) postupně na Flexibilním developmentu vyzvedli především možnost maximálního využití svého know-how a náskoku před levnou nekvalitní konkurencí. Podle Aleše Daniela ze společnosti Geberit je například Flexibilní development zajímavou cestou k tomu jak při cenově srovnatelných podmínkách v projektu uplatnit ty nejlepší výrobky dostupné na trhu.


Odkazy

Fotogalerie
Program