Deprecated: Non-static method Article::openArticleFromUrl() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /www/sites/9/site18019/public_html/resources/visitor-resource.php on line 637
STARCON - flexibilní development, development a masterplanning staveb, project management
22.05.2007

Press brunch s novináři

Vzorový byt projektu EasyHome byl od svého otevření koncem roku 2006 svědkem mnoha významných návštěv - od investorů, developerů, významných zákazníků až po novináře.
A právě pro vybranou skupinu novinářů ze všech výzmaných technických periodik uspořádali zástupci společnosti SIEMENS a STARCON press brunch přímo v bytě.
Premiéra nové softwarové verze ovládání bytu (v pořadí již šestá) sklidila po zásluze značný ohlas u všech přítomných novinářů, pro některé to bylo první seznámení s takovou technologií. Dušan Přikryl ze společnosti STARCON vysvětlil přítomným, že každá nová verze v sobě nese vylepšení a nové funkce, které si přáli přímo budoucí zákazníci nového stylu bydlení.

Leoš Grelich z divize Siemens Building Technologies zasvěceně přítomným vysvětlil pravou podstatu inteligentního bydlení – uživatel má dost komplikovaného ovládání různých technologií, věčného hledání kompatibility mezi jednotlivými ovládacími systémy, hlavním přínosem je maximální jednoduchost ovládání všech funkcí. Zkrátka žádný manuál a nebo složité vysvětlování – každý z novinářů si nakonec mohl na vlastní kůži vyzkoušet, jak rychle lze podlehnout kouzlu ovládání pouhým dotykem na displej.

Také vzdálená kontrola a ovládání ovládání bytu přes internet doznala mnoha vylepšení. Zákazník může na dálku ze svého notebooku plně kontrolovat bezpečnost svého bytu a ovládat všechny jeho funkce. O vizuální kontakt s prostory bytu se stará dvojice kamer, která zde byly instalovány na opakovaná přání mnoha budoucích zákazníků.